KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482009
nr 1548 2009
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Flickstudie. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:58:37
31/5 18:20:33
31/5 18:22:06
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström